Özel Direksiyon Dersi

Özel Direksiyon Dersi

Bugün ülkemiz şartları içerisinde almış olduğumuz ehliyet ve yetkili kurslarda gördüğümüz direksiyon eğitimleri zaman zaman yetersiz kalabiliyor. Bunun yanında herhangi bir meslek dalına icra ederken ilave eğitim ve kurslardan geçmek günün şartları içerisinde değişen yönetmelik ve bilgilere adapte olmaya fayda sağlayan faktörlerden biri özel direksiyon dersidir.

Bugün geçmişte olduğu gibi ehliyet alındıktan hemen sonra trafiğe çıkıp araç kullanabileceğimiz düşünülmekte olup fakat trafikte araba kullanmak ile ehliyet almak arasında farklar olduğu görülür. Bu sebeple yetkili ehliyet kursları ile birlikte özel direksiyon dersi veren merkezler bilinçli sürücü yetiştirmeyi ve konusunda profesyonel ileri sürüş eğitimleri verebilen hocaları ile eğitim pistte ya da akıcı trafikte direksiyon dersleri verirler.

Direksiyon Dersinin Önemi

Direksiyon dersi eğitimi bugünkü şartlarda özellikle büyük şehirlerimizdeki trafik yoğunluğu göz önüne alındığında ciddiye alınması gereken bir iş olduğu görülür. Hepimizin araç kullanımı esnasında can güvenliğimiz açısından direksiyon hâkimiyeti ve sürüş kuralları hakkında ilave eğitim ve kurslara ihtiyacımız bulunur.

Bununla birlikte sürücü adayların ehliyet alabilmek için kurslara başvurduktan sonra almış oldukları kurt eğitimine ilaveten sınavlarda daha başarılı olabilmek için özel direksiyon dersi de alabilirler. Süreç dâhilinde kaç saat direksiyon dersi alabileceğiniz ya da yeterli olabileceği eğitimli hocalar ile birlikte kararlaştırılır. Bu özel direksiyon derslerini vermek amacıyla kurulan kurumlar özel donanımlı araçları ile aday ve vatandaşların can güvenliğini tehlikeye düşürmeden eğitimlerini tamamlarlar.

Whatsapp
Pek Aydınlar Sürücü Kursu
Pek Aydınlar Sürücü Kursu
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?